Zimní tenisový kemp Březnice - leden 2023

První víkendový kemp v roce 2023 proběhl už v zimě, 13. – 15. ledna 2023 v naší stále navštěvované Březnici na Příbramsku. Celkem 16 hráčů trénovalo ve čtyřech skupinách celý víkend.

Abychom stoprocentně využili tréninkový čas, začínali jsme tentokrát s tenisovými tréninky ještě před snídaní. Dvě skupiny dospělých a mládeže začínaly s tenisem už v sedm hodin ráno. Teprve po prvním tenisovém bloku následovala zasloužená snídaně formou švédského stolu.

Menší děti měly budíček v půl osmé a první tréninky od devíti hodin. Trénovalo se ve dvou krytých halách a na trenažeru. Součástí tréninků bylo i balanční a koordinační cvičení pro dospělé a fyzická kondice pro žáky. Krátké tenisové pauzy jsme vyplňovali sledováním naučných tenisových videí. Největší zájem byl o video „jak hrát správně podání a nejčastější chyby při podání“. 

 

Image

Po obědě a krátké polední pauze pokračovaly tenisové tréninky a dvě skupiny strávily odpoledne v nedalekém wellness/bazénu v resortu Equitana. Po sobotní večeři probíhal tenisový turnaj čtyřher, který vyhrála dvojice Michal F. a Hanička V. V neděli probíhalo vše stejně jako v sobotu, jen mini tenis měl v odpoledních hodinách svůj závěrečný turnaj, který vyhrála naše hráčka Adélka Č. Skupina dospělých a žáků strávila nedělení odpoledne v bazénu a sauně v již zmíněné Equitaně. 79. tenisový kemp skončil v neděli ve čtyři hodiny závěrečným vyhodnocením všech turnajů.

Děkujeme všem hráčům za jejich píli, nasazení a sportovního ducha, kterého projevili v sedm hodin ráno na kurtě.

Poděkování patří i trenérům Mílovi a Vojtovi. Fotografie z tohoto kemp si můžete prohlédnout zde na Google fotky.

Tým Tenis Akademie Bálek