Letní tenisové kempy Březnice 2023

V letošním roce jsme se během letních prázdnin podívali do tenisového areálu Jiřího Veselého v Březnici na Příbramsku opět ve dvou termínech. Kemp v červenci proběhl ve dnech 9. až 14. 7. a srpnový turnus se odehrál od 6. do 11. 8. 2023. Tenisový areál je perfektním místem s pěti antukovými kurty a dvěma kurty v kryté hale. Na jednom místě můžeme hrát tenis, sportovat, spát a stravovat se.

Harmonogram byl pro oba kempy naplánovaný stejně, ale každý kemp proběhl úplně jinak. A to vše vlivem počasí. Červencový termín byl velice horký a slunný, srpen studený a deštivý, přinejmenším do středy. Pak se opona na obloze roztáhla a závěr tábora už byl o poznání přívětivější.

Ráno jsem začínali v půl osmé hudebním budíčkem, následovala rozcvička a po osmé hodině bohatá snídaně formou švédských stolů. Poté se hráči připravovali na tříhodinový tenisový blok. V rámci dopoledne se střídali tréninky s trenérem a sparingové hraní. Když pršelo, improvizovali jsme a všichni hráči trénovali v hale.

Nové uspořádání obsahující 5 stanovišť nenechalo nikoho odpočívat. Hráči se točili na trenažeru, poměřili síly s nahrávacím strojem, potrénovali s trenérem, zvýšili si fyzičku na posilovacích a koordinačních pomůckách a při tenisových videích nasáli nové tenisové poznatky.

Image

V průběhu obou kempů jsme zvládli odehrát i několik již tradičních turnajů jako WIMBLEDON, ROLAND GARROS a závěrečný TIEBREAK CUP. BĚHATLON též nechyběl. Vítězů bylo velmi mnoho:

WIMBLEDON – Vojta N. a Tereza S. (1. kemp) a Vojta N. a Ríša V. (2.kemp)

ROLLAND GARROS 2HRA – (profi kat.) Vojta N. (1. i 2. kemp) a (amater kat.) Nelly M. (2. kemp)

ROLLNAD GARROS 4HRA – Vojta N. a Tereza S. (1. kemp)

SUPER TIEBREAK CUP – Vojta N. (1. kemp)

TIEBREAK CUP 4HRA – Robin H. a Kačka B. (2. kemp)

MINI TENIS – Adélka (1. kemp) a Verunka B. (2. kemp)

BĚHATLON – David E. (1. kemp)

Všem vítězům, poraženým i zúčastněným gratulujeme k jejich pohárům, medailím a cenám, které jsme obdrželi od sponzorů: Michal Fajfr a firma Erbes, Jaroslav Král a firma Mixit.

Oba kempy se skvěle vydařily, děti i ostatní hráči se po téměř roce opět setkali nebo poznali nové tenisové kamarády, kteří k nám letos zavítali i z daleké Francie nebo sousedního Německa.

Fotografie z kempu 9. - 14. 7. 2023 naleznete zde na Google fotky. Fotografie z kempu 6. - 11. 8. 2023 naleznete zde též na Google fotky.

Děkujeme našim profesionálním trenérům Mílovi, Vojtovi a Natálce. Též děkujeme celému personálu areálu Vitality!  

Tým Tenis Akademie Bálek