Letní tenisové kempy Březnice 2021

V měsíci červenci jsme absolvovali hned dva prázdninové tenisové kempy ve sportovním areálu Jiřího Veselého - ve Vitality v Březnici na Příbramsku. Tento areál se nám za čtyři roky, co tam jezdíme, vůbec neokoukal. Stále se těšíme na zeleň, která areál obklopuje, nádherné západy slunce a mimořádně přátelský personál celého místa. Pět venkovních antukových kurtů bylo připraveno v bezvadném stavu a dvě haly nám dopřávaly chvilkový chlad při vydařeném letním počasí.

Bohaté švédské snídaňové stoly, večerní grilování, těžký a náročný turnaj Roland Garros, zábavný Wimbledon turnaj na střiženém trávníčku i závěrečný kempový turnaj v několika kategoriích - to vše jsme si zažili a užili. Jeden z těchto prázdninových kempů měl dokonce výročí - a to 65. kemp v pořadí již od roku 2011. Michalovi F. děkujeme za krásné překvapení ve formě jubilejního dortu a sladkých dezertů pro všechny účastníky. Bylo to moc milé!

Program kempu začínal vždy ráno v půl osmé budíčkem, za 15 min. startovala rozcvička, po které následovala snídaně a v devět hodin už byly obsazeny všechny kurty v areálu. Celkem 7 skupin se dělilo mezi třemi trenéry a dopolední i odpolední bloky se střídaly s tréninky s trenéry a sparingy. V závěru dne byl povinný 2km výběh a za odměnu následoval vždy bazén.

Image

Zpestřením obou kempů se nově stala krátká tematická videa zaměřená na tenisový forhend, bekhend, podání, volej a správný výběr tenisové rakety. Novinkou letošních kempů byla přednáška PRVNÍ POMOCI spojená s praktickou částí resuscitace. Záchranář Pražské záchranky a instruktor první pomoci, pan Norbert Bidrman nám připravil záživnou tříhodinovou přednášku a určitě jsme si všichni zapamatovali velice důležitý pojem Gasping.

Kempy byly tenisově velmi bohaté, kromě denních tréninků se na každém z kempů odehrálo celkem cca 110 zápasů. Do turnaje se zapojili téměř všichni a kdo se chtěl více zaměřit na zlepšení své tenisové techniky - vynechal turnaje a trénoval s trenérem.

Vítězové turnaje Roland Garros: Kačka B. / Hanička V. / Vojta N.  

Vítězové turnaje Wimbledon: Michal a Eliška F. / Michal F. a Ríša T.

Vítězové závěrečného turnaje: Kačka B. / David E. / Tereza S. / Alenka Š.

Všem vítězům, poraženým i zúčastněným gratulujeme k jejich pohárům a medailím.

Pro malé tenisové hráče jsme na jednom z kempů uspořádali diskotéku, na kterou navazovala noční bojová hra. Myslím, že oba kempy se náramně vydařily, děti i ostatní hráči se po téměř roce opět setkali nebo poznali nové tenisové kamarády. Jeden z nových tenisových kamarádů byl i Merkur - náš nový lepší nahrávací stroj, který na kurtech nikoho nešetřil.

Nyní máme před sebou ještě dva podzimní víkendové kempy a těšíme se na stálé, ale i nové tenisty.

Fotografie z kempu 11. - 16. 7. 2021 naleznete zde na  Google fotky . Fotografie z kempu 25. - 30. 7. 2021 naleznete zde na Google fotky .

Děkujeme našim skvělým trenérům Vojtovi, Radimovi a Anetě. Též děkujeme sponzorům: firmám Erbes, Escap, Mall.cz za hodnotné dárky a ceny do turnajů. Zároveň děkujeme celému personálu areálu Vitality!  

Tým Tenis Akademie Bálek