Letní tenisové kempy Březnice 2020

V roce 2020 jsme v období letních prázdnin uspořádali rovnou dva turnusy tenisových kempů v našem oblíbeném sportovním areálu Tenisové školy Jiřího Veselého, ve Sportcentru Vitality v Březnici (Příbram). Na toto místo se naši dětští i dospělí hráči rádi vracejí pro svou výjimečnost. Pět antukových kurtů na profesionální úrovni, dvě kryté klimatizované sportovní haly s pevným povrchem, venkovní bazén, komfortní ubytování, perfektní jídlo a skvělá přátelská atmosféra celého komplexu. Uzavřený areál obklopený neobvyklou zelení s nádhernými západy slunce. Vše na jednom místě - to je to, proč se sem všichni rádi vracíváme.

První červencový týden nastartovalo tenisový kemp dohromady třicet hráčů různých výkonnostních i věkových kategorií. S potěšením jsme do našich řad přijali nové hráče, kteří nalezli odvahu naučit se tenis, aby mohli vyrovnaně hrát své matche se svými potomky. Jejich píle a úsilí byly neoblomné a v závěru kempu přinesly nečekané ovoce ve formě hlavní výhry v tenisovém turnaji.

Image
Baby tenisté a mladší žáci trénovali své forehandy a backhandy poctivě každý den pět hodin na tenisových dvorcích. Po tak náročných blocích nalezli v sobě ještě energii a makali na své fyzické kondici a koordinaci celého těla. Zbytek sil pak v podvečerních hodinách měřili se svými rodiči či dospělými spoluhráči při velkém WIMBLEDON turnaji, který se hrál tři večery na perfektně střiženém trávníku s molitanovými míči. Celým kempem dýchal neustálý zájem o tenisové soutěže. Nikdo neseděl na pokoji a ten, kdo už neměl dost sil na hru - fandil vášnivým tenistům.

Druhý turnus jsme odstartovali v polovině července s dalšími třiceti hráči. Rozděleni byli opět do 7 skupin. Když head coach Míla Bálek připravoval rozdělení do těchto tenisových skupin - tušil, že tento kemp bude "tenisová jízda". Tolik závodních hráčů jak z naší tak z jiné tenisové akademie jsme pohromadě ještě neměli. Příprava byla důkladná s propracovanými detaily. Hráči (nejenom závodní) každý den polykali pětihodinové dávky tenisových tréninků a navíc ještě dvacetiminutová fyzická a koordinační cvičení.

Novinkou obou těchto kempů byl nahrávací stroj "EMIL". Zde naše akademie udělala další krok vpřed. Výhodu spatřujeme v tom, že trenér může hráčům dávkovat tenisové nahrávky z této "mašiny" a zároveň hráče na kurtu koučovat. Emil se stal oblíbenou součástí každodenních tréninků. WIMBLEDON na trávě hrála i druhá skupina. Děti i dospělý se mísili a bojovali do posledních sil. Zároveň jsme do druhého kempu zařadili i regulerní dvoudenní tenisový turnaj pro závodní hráče - na dva vítězné sety. Jaký byl turnaj, co se odehrávalo a jak to všechno bylo, se můžete podívat v tomto trefném VIDEU. Hráči ale nepřišli ani o klasický závěrečný turnaj ve skupinách.

Děti obou turnusů zažily spoustu sportovní zábavy, navíc jsme letos měli celkem 4 oslavy narozenin, několik diskoték, bojovku a také grilování na terase. Všichni hráči si z kempu odnesli hezké vzpomínky, někdo možná namožené svaly a také krásné individuální fotky s forehandovým držením, za což moc děkujeme fotografovi Michalovi F. Děkujeme i trenérům Hynkovi, Vojtovi a Matějovi a určitě patří velké dík panu Standovi Veselému za jeho přátelský přístup ke všem našich tenisovým kempům. Za rok se těšíme znovu!

Výběr fotografií z kempu 5.-10.7.2020 naleznete v galerii Google zde.

Výběr fotografií z kempu 19.-24.7.2020 naleznete v galerii Google zde.

Jana a Míla Bálkovi

Tenis Akademie Bálek