logo
banner

Turnaj Domažlice září 2015

turnaj domazlice

Je sobota 5. 9. 2015 8.30 hod. a my přijíždíme na tenisové hřiště v Domažlicích. Dnes tu proběhne již druhý turnaj v baby tenisu v roce 2015.

V tuto ranní dobu je tu jen pár dětí – hráčů a tak náš mini team ve složení – Mára Andr, Honzík Klement, Míla Bálek a Béda Klement využívá volný kurt k pečlivé přípravě na dnešní turnajové klání. Honzík tu již odehrál červencový turnaj a tehdy to byla jeho několika násobná premiéra – první turnaj, první zápas na velkém hřišti a první zápas, kdy se podává buď „horem" nebo přímo z ruky.

Ve stejné situaci je dnes Mára. Ovšem nyní jsme už team. Team ve kterém Honzík své zkušenosti předává Márovi, Míla perfektně rozehrává kluky aby se připravili na dnešní zápasy. Kolem čtvrt na 10 probíhá losování a Honzíkova 13 se jeví skutečně jako šťastné číslo, dalším hráčem ve skupině se s číslem 15 stává Mára a dalšími hráči jsou: nasazený Matěj Volfík a Emma – obě děti jsou z místního tenisového klubu. První zápas, Honzík a Matěj, se jeví jako velmi vyrovnaná bitva, kdy se štěstí tu kloní na jednu stranu a vzápětí na druhou. Pro Honzíka je to klíčové utkání protože, pokud vyhraje – bude to jeho první vyhraný turnajový zápas a zároveň velká naděje na další postup ve skupině. Po téměř hodinové bitvě a vyhraném tiebreaku je to Honzíkovo první turnajové vítězství. Konečně.

Všechny tréninky, příměstské tábory, odborný a systematický trénink pod vedením Míly se konečně zúročilo a na 4. letošním turnaji přišlo vítězství. V druhém zápase bojuje svoji první turnajovou bitvu Mára s Emmou a překvapivě si vede velmi dobře. Márovy servisy jsou přesné a na dvojchyby se soupeřka spoléhat nemůže. Velká bojovnost Máry a dva vyhrané gamy jsou milým překvapením. Druhý zápas je „klubová bitva" mezi Márou a Honzíkem. Mára se může spolehnout na dobrý servis, Honzík zas na lepší pohyb po hřišti a více zkušeností z minulých turnajů. Zápas končí krásným výsledkem 6:3 pro Honzíka. Poslední zápasy ve skupině dokládají nepostradatelný význam těchto akcí. Všichni hráči se už nádherně rozehráli a výměny jsou čím dál vyrovnanější a delší. Mára vybojoval proti staršímu hráči – Matějovi další dva gamy. Na svém prvním turnaji uhrál pět gamů a to je krásný výsledek a prokázal, že mu bojovnost nechybí a zápas od zápasu se lépe pohyboval na velkém hřišti a velmi mile překvapil dobrý podáním. Honzík v posledním skupinovém zápase porazil Emmu a postoupil do osmifinálového pavouka. Zde už narazil na zkušenějšího a lépe připraveného soupeře.

Tento turnaj nás opět posunul o krůček dále a motivoval k dalšímu tréninku. Jen cíleným a systematickým tréninkem se příště můžeme ucházet o další osmifinále a možná i vyšší místa. Tenis je nádherná hra a turnaje jsou tou pověstnou třešničkou na dortu. Ovšem nic není zadarmo a konkurence je stále o krok napřed a proto do příští sezony chceme jít ještě mnohem lépe připraveni a porvat se o ta nejvyšší místa. Domažlice prokázaly, že letní příprava se zúročila a hlavně přítomnost trenéra – Míly oba kluky motivovala k nejlepším výkonům. Mílo – díky.

Do příští tenisové sezóny chceme jít ještě lépe připraveni a proto vítáme nový, rozšířený tréninkový plán. Jednou ten vítězný pohár z turnaje musíme přivézt.

Béda Klement

Vytisknout E-mail